Dotacja na umocnienie skarp

Pozyskaliśmy 3,4 mln zł dofinansowania na zabezpieczenie osuwisk w rejonie Biskupiej Górki. Dziś podpisałem w tej sprawie umowę z wojewodą Dariuszem Drelichem. Cieszę się, że miasto otrzymało pomoc na ten cel – w 2018 planujemy wystąpić o dotację na kolejny etap prac.


Dziękuję panu wojewodzie za współpracę i apeluję o pomoc w naszych rozmowach z MSWiA o kolejnym ważnym dla Biskupiej Górki temacie: przekazaniu gdańszczanom historycznych budynków zajmowanych obecnie przez policję. – powiedział Prezydent Paweł Adamowicz po uroczystości podpisania umów w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku w dniu 17 lipca.

Umowa dotyczy udzielenia dotacji ze środków budżetu państwa przeznaczonych na dofinansowanie zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego polegających na naprawie, odbudowie, budowie, stabilizacji i ulepszeniu infrastruktury publicznej zniszczonej,  uszkodzonej bądź zagrożonej przez ruchy osuwiskowe ziemi.

– Otrzymana dotacja pozwoli na prowadzenie inwestycji zabezpieczających tereny na Biskupiej Górce i polepszenie infrastruktury tym regionie Gdańska, co będzie zrealizowane już w tym roku – wyjaśnia prezydent Paweł Adamowicz – Cieszymy się, że miasto dostało pomoc finansową na ten cel i planujemy pozyskanie dotacji na kolejne etapy prac w 2018 roku, mające zapewnić bezpieczny i przyjazny mieszkańcom rozwój dzielnicy.

Całkowity koszt robót wynosi ponad 4 mln zł,  w tym wkład miasta w finansowanie tego etapu stanowi kwota ok. 850 tys. zł. Zadanie jest już w trakcie realizacji, z terminem zakończenia 31 października 2017 roku.

Pozostałe etapy przedsięwzięcia zakładają wykonanie podobnych prac. Ich realizację planuje się w 2018 roku. Koszt robót szacuje się na kwotę ok. 5,3 mln zł. Miasto planuje ubiegać się o dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 4,2 mln zł.

Źródło: UM Gdańsk

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content