Zmiany w ruchu tramwajowym

ZMIANY W RUCHU TRAMWAJOWYM W CENTRUM GDAŃSKA

 W sobotę 21 stycznia nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego w gdańskim Śródmieściu. W związku z kolejnym etapem modernizacji wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej (nad torami kolejowymi) konieczne jest czasowe wyłączenie z ruchu fragmentu linii tramwajowej przebiegającej przez ten wiadukt. Zmiana będzie obowiązywała przez ok. 6 miesięcy. Jednocześnie przywrócona zostanie komunikacja tramwajowa wzdłuż ul. 3 Maja pomiędzy ul. Hucisko a Węzłem Groddecka. Modernizacja wiaduktu w al. Armii Krajowej prowadzona jest w ramach projektu Forum Gdańsk.

Zmiana dotyczy linii tramwajowych nr 2, 6, 7 i 11, których trasa biegnie obecnie przez ul. Okopową i wiadukt AK. Dla tych linii z użytkowania zostaną wyłączone przystanki „Brama Wyżynna” i „Śródmieście SKM”. Nowa tymczasowa trasa zostanie poprowadzona przez ulice Hucisko i 3 Maja. Przystanki zastępcze to: dla „Bramy Wyżynnej” –  „Hucisko”, natomiast dla „Śródmieście SKM” – nowy przystanek, który zostanie utworzony na ul. 3 Maja pomiędzy Węzłem Groddecka a ul. Rogaczewskiego. Dodatkowo mieszkańcy Gdańska będą mogli ponownie korzystać z przystanku „Urząd Miejski”.

Osoby, które będą chciały dostać się na zastępczy przystanek tramwajowy przy ul. 3 Maja z peronu SKM Gdańsk Śródmieście, mogą iść na dotychczasowy przystanek tramwajowy „Śródmieście SKM”, a następnie przejść przez al. Armii Krajowej na chodnik wzdłuż nowego wiaduktu północnego AK.

mat.prasowe UMG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content