Budżet Obywatelski 2016

W dniach od 14 do 27 września 2015 odbędzie się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego Gdańska 2016.

Głosować można wyłącznie elektronicznie, osoby które nie mają dostępu do internetu mogą oddać głos w Punktach Konsultacyjnych (np. Urząd Miejski ul. Nowe Ogrody), gdzie mogą skorzystać z pomocy.

Głosować mogą osoby, które 1 czerwca 2015 ukończyły 16 lat i są zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie Miasta Gdańska.
Budżet obywatelski w Gdańsku odbywa się na poziomie dzielnicowym i ogólnomiejskim, na projekty dotyczące Biskupiej Górki mogą głosować także osoby mieszkające w innych dzielnicach.
Na projekty dzielnicowe można oddać 5 głosów, a na ogólnomiejski 1 głos. Głosami na projekty dzielnicowe można dysponować swobodnie przyznając np. wszystkie pięć jednemu projektowi jak i po jednym głosie na pięć projektów.
          Więcej informacji o BO 2016: http://www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

             Z Biskupiej Górki zostały zgłoszone dwa projekty:

Nr 6
Siłownia na powietrzu nad Kanałem Raduni – https://gdansk.zetwibo.pl/taskPropose/186
Projekt obejmuje zagospodarowanie na funkcje rekreacyjne i sportowe terenu parkowego przylegającego do boiska Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Na Stoku. Składa się na niego:
1/ siłownia z urządzeniami do ćwiczeń i rehabilitacji
2/ stół do ping-ponga
3/ stolik do gry w szachy
4/ dwie ławki
5/ kosz na śmieci
6/ oświetlenie placu

 

Nr 13
Miejska przestrzeń rekreacyjna Biskupiej Górki i dawnej Piaskowni – https://gdansk.zetwibo.pl/taskPropose/351
Zorganizowanie na cele rekreacyjne terenu przy ul. Rogaczewskiego oraz parku przylegającego do boiska Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Na Stoku:
1/ ławki
2/ latarnie
3/ drewniane huśtawki, ścianki, drabinki
4/ kosze na śmieci

Wszystkich projektów w Śródmieściu jest 14, a przypadająca na naszą dzielnicę kwota wynosi 481 000 zł. Wśród zgłoszonych projektów są i takie o wartości 400 000 czy  200 000 zł. Potrzebna jest więc ogromna mobilizacja, by choć jeden projekt z Biskupiej Górki mógł zostać zrealizowany.
ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content