11 października sprzątamy Biskupią Górkę

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku rozpoczął  ostatnim miesiącu sprzątanie BG poprzez wywiezienie  wielkogabarytowych śmieci z kilku nielegalnych wysypisk.  Jak dowiedzieliśmy się w ZDiZ,  na większe porządki w tym roku nie ma wystarczających środków.  Są jednak na Biskupiej Górce miejsca, które nie powinny czekać, aż te pieniądze się  znajdą. Takim jest np. placyk pod rzeźbą Neptuna. Z roku na rok coraz więcej osób chce zobaczyć tę rzeźbę na własne oczy. Jednak teren ten jest wciąż nieuporządkowany i zaśmiecony.

Prace pielęgnacyjne wykonane przez  Dział Utrzymania Zieleni ZDiZ spowodowały, że z tego placu można teraz podziwiać dużo większą panoramę  Gdańska oraz że został odsłonięty mur byłego  Schroniska Młodzieżowego im. P. Beneke, na którym dobrze widać niezwykłe rzeźby granitowych rzygaczy.  Na placyku można także dostrzec  intrygujące resztki przedwojennej kawiarni “Cafe Bischofshöhe”  oraz podziwiać królująca wokół piękną zieleń.

Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców i wszystkie mieszkanki Biskupiej Gorki  oraz  inne osoby,  które doceniają urodę tego miejsca na akcje sprzątania placyku pod Neptunem w dni 11 października br. (sobota). Zaczynamy o godz. 11.00. , kto może przychodzi  z własnymi grabiami, rękawicami i workami na śmieci.

Redakcja

      nept2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content