“Zrozumieć Sierpień” – festyn rodzinny

Sąsiadko i  Sąsiedzie !

Spotkajmy się w niedzielę, 24 sierpnia, na Festynie Rodzinnym „ Zrozumieć Sierpień” na Biskupiej Górce.

W godz. 12.-16.00:

  • w lokalu Stowarzyszenia WAGA , ul. Biskupia 4, będzie można obejrzeć wystawę zdjęć Biskupiej Górki z lat osiemdziesiątych oraz zobaczyć na filmach jak w tamtych latach wyglądała nasza dzielnica. Spotkać się przy kawie, herbacie i cieście i porozmawiać o tamtych czasach oraz pozostawić swoją opowieść w archiwum wspomnień o Biskupiej Górce.  W oddzielnej sali pokazywane będą filmy dokumentalne z wydarzeń sierpniowych 1980 r.
  • na Na Stoku 46 (trawnik za cukiernią) atrakcje dla całych rodzin:

– warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców
– warsztaty plastyczne dla dzieci „pokoloruj swoje podwórko”, z  nagrodami
– kącik gier i zabaw z dzieciństwa rodziców
– prezentacja “Gazetki podwórkowej”, która jest dziełem dzieci z Biskupiej Gorki uczestniczących w warsztatach         dziennikarskich. Gazetka będzie rozdawana bezpłatnie
– będzie można otrzymać przypinkę ze zdjęciem z Biskupiej Górki oraz ozdobić torbę z płótna wybranym wzorem związanym z naszym osiedlem.

O godz. 14.00 z lokalu Stowarzyszenia WAGA , ul. Biskupia 4, startuje gra dzielnicowa „Statki Solidarności”. Uczestnicy i uczestniczki poznają bliżej wydarzenia z sierpnia 1980 r., będą rozwiązywać zagadki, wykonywać zadania i rywalizować. Zabawa będzie miała wspólny rezultat,  który zobaczymy pod koniec festynu.
Organizatorzy:
Europejskie Centrum Solidarności, Stowarzyszenie WAGA, Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju, Partnerstwo dla Biskupiej Górki, Fundacja Rodzinny Gdańsk, Szkoła Podstawowa nr 21, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna
zapraszają na festyn wszystkich mieszkańców i mieszkanki Biskupiej Górki oraz ich gości.

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content