Fortyfikacje Biskupiej Górki

Fortyfikacje Biskupiej Górki i tereny wokół nich położone na Biskupiej Górce już po raz drugi będą tematem Konkursu „Fortyfikacje Gdańska i Pomorza. Kultura Autentyczności”, organizowanego z inspiracji Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

Konkurs odbędzie się w dniach 25-28 września, a jego celem jest stworzenie koncepcji zagospodarowania zabytkowych przestrzeni Gdańska przez studentów, doktorantów i absolwentów (do dwóch lat po studiach) rożnych kierunków.

Z pomysłami na rewitalizację fortyfikacji Biskupiej Górki powstałymi w czasie zeszłorocznej edycji konkursu można zapoznać się na stronie organizatora:

http://www.ciee-gda.pl/index,page,Konkursy,iv_edycja_konkursu_fortyfikacje_gdanska_i_pomorza__kultura_autentycznosci,116,310.html

Efekt tegorocznej pracy zespołów konkursowych będzie można zobaczyć 28 września (sobota) w Sali Mieszczańskiej Ratusza Starego Miasta, ul. Korzenna 33/35 w godzinach od 10.15 do 12.45, gdzie odbędzie się otwarta dla publiczności prezentacja. Od godz.12.45 do 15.45 będzie obradowało jury, a wyniki tych obrad zostaną zaprezentowane tego samego dnia na spotkaniu podsumowującym konkurs w godz. 15.45 -16.15.

Konkurs objęty został patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Partnerami konkursu są Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Stowarzyszenie WAGA,  Partnerstwo dla Biskupiej Górki oraz Gdańska Fundacja Wody.

Partnerami strategicznymi są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Patronat medialny: Radio Gdańsk.
Organizatorem konkursu jest Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie konkursu oraz na stronie www.ciee-gda.pl

ke

Skip to content