Odsłonięcie widoku z Biskupiej Górki na Gdańsk

Od 22 sierpnia 2013 r. każdy może podziwiać widok Gdańska z Biskupiej Górki po prostu stojąc na ziemi. Wcześniej było to niemożliwe. Przez lata powojenne Biskupia Górka tak zarosła drzewami, że straciła swój największy atut. W przeszłości to stąd najczęściej fotografowano Gdańsk, uwieczniali go także zachwyceni nim malarze/malarki.

1

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku odsłonił teraz tylko fragment tej przepięknej panoramy, ale warto choćby tylko dla niego wybrać się na Biskupią Górkę. Najlepiej zrobić to jednak z lokalnym przewodnikiem/przewodniczką, bo miejsc wartych zobaczenia jest tu dużo więcej. Oprowadzania są bezpłatne – wystarczy zapisać się w IKM w Gdańsku telefonując: 58 301 2016 lub pisząc: punkt@ikm.gda.pl.

Dla osób, które same chcą zobaczyć jak wygląda Gdańsk z Biskupiej Górki o wschodzie i zachodzie słońca, gdy chmury, deszcz czy tęcza – podpowiadamy, że punkt widokowy znajduje się na drodze do rzeźby Neptuna prowadzącej za budynkiem przy ul. Biskupiej 22.

Czekamy na Państwa zdjęcia, chętnie je opublikujemy na naszym portalu, a autorzy/autorki wyróżniających się prac otrzymają nagrody.

ke

fot. ke

Skip to content