Rusza przebudowa ulic na Biskupiej Górce

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje, że podpisano umowę wartą ponad 18 mln złotych na przebudowę czterech ulic Biskupiej Górki w ramach Programu Rewitalizacji. Prace na ulicach Salwator, Biskupia, Zaroślak i Na Stoku  rozpoczną się na początku listopada.

– W ostatnim czasie zakończyliśmy realizację dwóch dużych inwestycji z Programu Rewitalizacji i cieszę się, że DRMG będzie miało okazję pracować przy przebudowie kolejnych gdańskich ulic z tego programu. Biskupia Górka jest objęta ochroną konserwatorską i tu konieczna będzie ścisła współpraca z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Liczę na to, że sprawna realizacja prac oraz bieżące zatwierdzanie technologii robót przez Konserwatora, pozwolą mieszkańcom Gdańska wiosną przyszłego roku cieszyć się metamorfozą czterech ulic Biskupiej Górki – mówi Karol Kalinowski, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Umowa na przebudowę ul. Biskupiej, Na Stoku, Salwator i Zaroślak podpisano z firmą WODKAN-GRZENKOWICZ Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniesie ponad 18 mln złotych.

Oprócz nawierzchni z kostki we wspomnianych miejscach pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki. Ważnym elementem zadania będzie również przebudowa sieci podziemnych, m.in. sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także wykonanie kanalizacji deszczowej. Ponadto przebudowana zostanie sieć gazowa. Nie zabraknie także nasadzeń roślinności.

Rozpoczęcie robót drogowych planowane jest na początku listopada. Do tego czasu planowane jest opracowanie tymczasowej organizacji ruchu i zorganizowanie zaplecza budowy. Ponadto Wykonawca wykorzysta ten czas na zamówienie niezbędnych materiałów.

Roboty drogowe mają zakończyć się w II kwartale 2023, po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie drogi.

Program Rewitalizacji współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Objęte są nim cztery podobszary rewitalizacji: Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto ze Starym Przedmieściem, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem. Koordynatorem Programu Rewitalizacji jest Biuro Rozwoju Gdańska. Poszczególne zadania w ramach programu oprócz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska realizują także Gdańskie Nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowe oraz organizacje pozarządowe.

mat. prasowe DRMG

 

 

 

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content