Budżet Obywatelski 2023 – głosowanie od 26 września

Do Budżetu Obywatelskiego 2023 zostały zgłoszone trzy wnioski dotyczące Biskupiej Górki. Zagłosujmy na nie, zachęćmy do tego rodzinę (dzieci też głosują!) i znajomych (nawet z innych dzielnic), a będziemy się cieszyć następną zmianą na lepsze na naszym osiedlu.

Głosowanie zacznie się 26 września, potrwa do 10 października, wyniki zostaną ogłoszone do 14 października br.
Głosuje się tylko internetowo poprzez stronę www.gdansk.pl, udział mogą wziąć osoby zameldowane w Gdańsku na pobyt stały lub czasowy, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.
Każdy głosujący będzie miał do wykorzystania 8 punktów:
– 1 punkt na projekt ogólnomiejski (musi zdobyć co najmniej 200 punktów, by mógł być zrealizowany),
– 5 punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego (minimalny próg wyborczy to 100 punktów),
– 1 punkt na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego (bez limitu punktów),
– 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego (próg – 200 punktów).
Co setna osoba głosująca na Budżet Obywatelski otrzyma pakiet z gadżetami.

Jak co roku, Stowarzyszenie Biskupia Górka zaprasza we wszystkie robocze dni głosowania, w godzinach 16-19, do swojej siedziby przy ulicy Biskupiej 4. Będzie można dowiedzieć się więcej o projektach i zasadach BO, a także zagłosować. Pamiętajmy, że głosowanie odbywa się jednorazowo, bez możliwości modyfikowania, zmiany i ponownego przyznawania punktów.

Projekty Budżetu Obywatelskiego 2023 dotyczące Biskupiej Górki:
a
1/ BO OGÓLNOMIESKI:  NR 21 “Park przy ul. Pohulanka”  
Opis: Zagospodarowanie parku przy ul. Pohulanka – postawienie lamp, ławek, koszy na śmieci, pielęgnacja zieleni, zrobienie schodów leśnych w miejscach trudnych do podejścia.
Obecnie park pomiędzy ul. Biskupią a ul. Pohulanka jest bardzo zaniedbany i wykorzystywany głównie jako przejście-skrót pomiędzy osiedlem Biskupia Górka a Siedlcami. Ma jednak duży potencjał. Uporządkowanie zieleni, postawienie ławek, koszy na śmieci i lamp oraz odsłonięcie widoku na Kościół Mariacki i Ratusz Głównego Miasta spowoduje, że więcej osób będzie chciało spędzać w nim czas. Park położony jest na pozostałościach bastionów, więc idąc na skróty trzeba wspinać się i schodzić z wzniesień. Wykonanie leśnych schodów wtopionych w naturę poprawi komfort i bezpieczeństwo korzystających z parku pieszych.
Koszt: 500 000 zł
Link do projektu – Park przy ul. Pohulanka
a
2/ BO DZIELNICOWY – NR 2 “Wybieg dla psów w dzielnicy Biskupia Górka”
Projekt zakłada stworzenie pierwszego wybiegu dla psów na Biskupiej Górce, na obszarze Parku Salwator. Z uwagi na uwarunkowania terenowe będzie to mały wybieg, około 270 metrów kwadratowych.
Dostęp do wybiegu będzie możliwy z dwóch stron: od ul. Na Stoku oraz z Parku Salwator.
Na wybiegu planowane będzie ustawienie kilku sprzętów do zabaw i treningów dla psów, dwóch ławek, śmietników oraz tablic informacyjnych. Wzdłuż wybiegu zachowane zostanie przejście dla pieszych, a. teren z zewnątrz obsadzony zostanie żywopłotem. Stworzenie wybiegu jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i ich psów korzystających z Parku Salwator jako miejsca do spacerów.
Koszt: 290 000 zł
a
3/ ZIELONY BUDŻET DZIELNICOWY – NR 2 “Zwierzaki Górką! Domki dla jeży i budki lęgowe na Biskupiej Górce”
Opis: Zamontowanie 7 domków dla jeży i 20 budek lęgowych dla ptaków na terenie Biskupiej Górki.
Tereny:  pod rzeźbą Neptunem (ulica Biskupia), okolice Raduni (ulica Zaroślak), rewitalizowane podwórko Salwator, Park Salwator, okolica  Domu Wałmistrza (ul. Biskupia 13).
Koszt: 4 400 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content