Ewaluacja Gminnego Programu Rewitalizacji

Rozpoczęła się ewaluacja Gminnego Programu Rewitalizacji prowadzonego m.in. na Biskupiej Górce – przekazujemy treść komunikatu z Biuro Rozwoju Gdańska:
Gminny Program Rewitalizacji jest w Gdańsku realizowany od 2017 roku. Jeszcze przez rok kontynuowane będą inwestycje oraz działania społeczne na obszarach nim objętych. Co dalej? Na to pytanie ma pomóc odpowiedzieć rozpoczęta właśnie ewaluacja programu.
Gminny Program Rewitalizacji w Gdańsku realizowany jest na czterech podobszarach: Dolne Miasto i Plac Wałowy wraz ze Starym Przedmieściem, Biskupia Górka i Stary Chełm, Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście oraz Orunia. Biuro Rozwoju Gdańska, koordynator projektu, zleciło realizację badania ewaluacyjnego. Prace już się rozpoczęły, a potrwają do końca sierpnia tego roku. W tym czasie odbędą się wizje lokalne na wszystkich podobszarach objętych rewitalizacją. Przeprowadzone zostaną również wywiady indywidualne i grupowe z beneficjentami programu. Dodatkowo przeanalizowane będą dane oraz aktualne trendy, by końcowy raport był materiałem rzetelnym i wiarygodnym.
Badanie ma określić, w jakim stopniu zrealizowane zostały cele programu. Ocenie poddane zostaną m.in. efekty wdrażania Gminnego Programu Rewitalizacji oraz jego wpływ na rozwój podobszarów, na których był realizowany. Ale to nie wszystko – ewaluacja ma także wskazać rekomendacje dotyczące jego aktualizacji. Raport z badań poznamy po wakacjach.
Szczegóły związane z procedurą zamówienia badania ewaluacyjnego dostępne są  tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content