Zmiany w organizacji ruchu na Wiadukcie Biskupia Górka

W nocy z 5 na 6 maja planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na Wiadukcie Biskupia Górka. Otwarta zostanie „nowa nitka” wiaduktu, a zamknięta zostanie nitka w kierunku centrum. Drogowcy zaczną układać ostatnią warstwę nawierzchni na jezdni w kierunku Śródmieścia. Dwukierunkowy ruch prowadzony będzie jezdnią na „nowej nitce” (zwyczajowo prowadzącą kierowców w kierunku Pruszcza Gdańskiego).

Zamknięty pozostanie także tunel pod Forum Gdańsk (będą realizowane wyłącznie dostawy do sklepów) i wjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie, a także wjazd w ul. Zaroślak. Ponadto zamknięte zostaną zjazdy w ul. Toruńską i ul. Świętej Trójcy.
Nowa nawierzchnia będzie układana od wyjazdu z tunelu pod Forum Gdańsk do wysokości stacji paliw.
Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej do poniedziałku 10 maja, ale z uwagi na warunki atmosferyczne może ulec przesunięciu.

Zmiany w komunikacji miejskiej:
Nieczynne będą przystanki „Zaroślak” 01 i 02 oraz „Toruńska” 01 i 02. Dodatkowo nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Toruńskiej w ul. Okopową. Autobusy linii 108 i 118 nadal kursują na trasach objazdowych. Wciąż funkcjonuje zastępcza linia autobusowa 908.
Linia 908
W związku z zamknięciem zjazdu na ul. Zaroślak, od pierwszych porannych kursów, od poniedziałku, 26.04.2021 r., uruchomiona jest zastępcza linia autobusowa 908 na trasie:
• Chełm Witosa – Cienista – Worcella – Styp-Rekowskiego – Reformacka – Stoczniowców – Zaroślak;
• Zaroślak – Stoczniowców – Hirszfelda – Wronki – Chałubińskiego – Dragana – Witosa – Cieszyńskiego – Chełm Więckowskiego – Cieszyńskiego – Witosa – Chełm Witosa.
Linia będzie funkcjonować we wszystkie dni tygodnia – do czasu zakończenia prac.
Linia 108
Od przystanku „Brama Wyżynna” 04 do przystanku „Dragana Kładka” 01 nadal obowiązuje trasa ulicami: Armii Krajowej – Sikorskiego – Dragana. W drugim kierunku, od przystanku „Worcella” 01 do przystanku „Brama Wyżynna” 05 autobusy jeżdżą ulicami: Chałubińskiego – Sikorskiego – Armii Krajowej. Na trasie objazdu czynne są wszystkie przystanki.
Linie 118, N4
Pomiędzy przystankami „Brama Wyżynna” 04 i 05 a „Worcella” 01 i 02 w obu kierunkach nadal obowiązuje trasa objazdowa ulicami: al. Armii Krajowej – Sikorskiego – Chałubińskiego. Autobusy linii N4 nie zatrzymują się na przystankach „Śródmieście SKM” 03 i 04. Pozostałe przystanki dla obu linii obowiązują.
Linie N1, 132, 154, 189, 205, 207, 256
Autobusy tych linii nie zatrzymują się na przystankach „Toruńska” 01 i 02 oraz „Zaroślak” 01 i 02.
Linie N9, N11, 106, 111
W kierunku Dolnego Miasta pomiędzy przystankami „Brama Wyżynna” 04 i „Dobra” 01 autobusy nadal jeździć będą objazdem ulicami: Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk. Na ul. Żabi Kruk obowiązuje tymczasowy przystanek „Muzeum Narodowe” 04.
W kierunku Dworca Głównego pomiędzy przystankami „Kamienna Grobla” 01 a „Brama Wyżynna” 05 autobusy pojadą objazdem ulicami: Toruńska – Wróbla – Łąkowa – Podwale Przedmiejskie. Zatrzymywać będą się na przystankach „Chmielna” 03 i „Żabi Kruk” 03. Dla linii nocnych będą to przystanki na żądanie.
Linie 123, 131
W kierunku Dworca Głównego pomiędzy przystankami „Brama Nizinna” 01 a „Brama Wyżynna” 03 i 05 obowiązywać będzie objazd ulicami: Żabi Kruk- Toruńska – Wróbla – Łąkowa – Podwale Przedmiejskie. Na trasie objazdowej obowiązywać będą wszystkie przystanki.
Uwaga! W przypadku niekorzystnej pogody terminy prac mogą zostać zmienione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content