Rewitalizacja podwórek na Biskupiej Górce

W ciągu trzech najbliższych lat dwa podwórka zlokalizowane na Biskupiej Górce maja przejść metamorfozę. Projekt “Podwórka sąsiedzkiej energii – Biskupia Górka” realizowany przez Fundację Gdańską obejmie porządkowanie terenu, podstawowe zagospodarowanie oraz działania społeczne prowadzone wspólnie z użytkownikami tych przestrzeni.

W tym roku odbędą się konsultacje z mieszańcami i mieszkankami na temat koncepcji funkcjonalnej podwórek oraz prace porządkowe. W przyszłym roku uruchomione zostaną zadania infrastrukturalne, a w ostatnim roku inicjatywy sąsiedzkie związane z utrzymaniem przestrzeni w zadowalającym stanie.

W najbliższych dniach w Państwa mieszkaniach pojawią się ankieterzy zbierający informacje na temat potrzeb związanych z funkcjonalnościami podwórek. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie.

Szczegółowe informacje będzie można uzyskać w Domu Sąsiedzkim na Biskupiej Górce.

W najbliższym czasie, tj. 30.09.2020, odbędą się konsultacje społeczne mające na celu stworzenie wspólnej koncepcji/wizji zagospodarowania podwórek:

godzina 17:00 – podwórko A  – teren pomiędzy Szkołą Podstawową nr 21 a ulicą Salwator.

godzina 18:30 – podwórko B – placyki za kamienicami przy ul. Biskupiej 11 i 17.

Projekt realizowany ze środków Gminy Miasta Gdańsk w ramach realizacji projektu „ Rewitalizacja Biskupiej Górki i Starego Chełmu w Gdańsku” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content