Żywność i zakupy – pomoc w Gdańsku w czasie epidemii

Pod numerem telefonu: 500 218 337 (w godz. od 8.00 do 21.00) lub pisząc na adres email: wsparcie@mopr.gda.pl można otrzymać informację, o uzyskaniu pomocy żywnościowej oraz w zrobieniu zakupów.

 Kontakty uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To wsparcie adresowane jest do osób pozostających w kwarantannie, do samotnych seniorek i seniorów, osób schorowanych i niepełnosprawnych. Mogą z niego skorzystać gdańszczanki i gdańszczanie, którzy nie radzą sobie w epidemicznym czasie z zapewnieniem sobie żywności lub dokonaniem podstawowych zakupów, a nie mogą liczyć w tym zakresie na zainteresowanie rodziny, znajomych czy sąsiadów. W takich ekstremalnych przypadkach wolontariusze gdańskiego MOPR lub z organizacji pozarządowych współpracujących z Ośrodkiem m.in. dostarczą potrzebującym produkty żywnościowe, niezbędne leki. Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer telefonu lub napisać email. Wsparcie świadczone jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, obowiązujących w okresie epidemii.

Jednocześnie prosimy Państwa o wyjątkową odpowiedzialność w korzystaniu z „pomocowych kontaktów”. Podkreślamy, że to wsparcie adresowane jest do gdańszczanek i gdańszczan najbardziej potrzebujących. Nim sięgniecie Państwo po telefon, rozważcie, czy naprawdę nie poradzicie sobie ze sprawą. Szczególnie, jeśli można się zwrócić o pomoc do rodziny, znajomych czy sąsiada.

mat. pras. MOPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content