Budżet Obywatelski 2020

Do 23 września br. można głosować na wybrane projekty finansowane z Budżetu Obywatelskiego.  Kwota na 2020 rok wynosi 18 543 609 zł. Do wyboru są zarówno projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. 

Głosować mogą mieszkańcy Gdańska w każdym wieku, zarówno zameldowani w naszym mieście, jak i ci, którzy znajdują się w spisie wyborców, a także posiadacze Karty Mieszkańca – jest bowiem grupa osób, która nie posiada meldunku w Gdańsku, ale tutaj rozlicza się z podatków.

Pod głosowanie poddanych jest 331 projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację. Głosowanie jest internetowe, ale na terenie miasta – z myślą o osobach starszych, jak i nie posiadających internetu – przygotowano punkty do głosowania (m.in. w urzędzie, bibliotekach, radach dzielnic, a także strefy BO w dzielnicach i wybranych centrach handlowych).

Wśród tegorocznych propozycji dla dzielnicy Śródmieście, znalazły się dwa projekty dotyczące terenów Biskupiej Górki:
1. “Reprezentacyjna promenada nad kanałem Raduni”, nr 15 na liście – https://gdansk.zetwibo.pl/projekt/1622\

Promenada nad kanałem Raduni (Promenada Południowa) może być pięknym, wielofunkcyjnym miejscem zarówno do odpoczynku, spaceru czy przejażdżki rowerem. Niestety dzisiaj stare ławki, brak koszy na śmieci i psie odchody czy oświetlenia w nocy skutecznie odstraszają mieszkańców od korzystania z jej uroków, jak np. oglądania panoramy Starego Przedmieścia czy historycznego kanału Raduni. Nowy wygląd promenady byłby doskonałym uzupełnieniem trwającej rewitalizacji Biskupiej Górki, a także powstającego parku przy SP 21.
W projekcie zawiera się:
(Od Mostku Napoleońskiego do wysokości krat na Kanale Raduni)
– Postawienie 4 nowych ławek
– Postawienie 4 nowych koszy na śmieci i psie odchody
– Postawienie 2 podajników z workami na psie odchody
– Postawienie 6 latarni oświetleniowych
(Od Mostku Napoleońskiego do skrzyżowania ul. Zaroślak z Traktem św. Wojciecha)
– Postawienie 4 latarni oświetleniowych.

2. “Biskupia Górka – miejska przestrzeń rekreacyjna; II etap.”, nr 16 na liście – .https://gdansk.zetwibo.pl/projekt/1584

Projekt ma na celu zorganizowanie miejskiej przestrzeni rekreacyjnej na Biskupiej Górce (w parku przy Szk. Podst. 21), która będzie idealnym miejscem na rodzinne piknikowanie, festyny, zabawy ruchowe, sport i cichy relaks. Istniejąca zieleń oraz położenie terenów sprawiają, że staną się one wspaniałym miejscem wytchnienia w centrum miasta. Jest to kontynuacja projektu do Budżetu Obywatelskiego z 2017 roku i prace mają być realizowane zgodnie z wcześniej wykonanym projektem tego parku. W ramach projektu przewiduje się:
1/ uzupełnienie nawierzchni pod zrealizowanymi elementami siłowni zewnętrznej i grami stołowymi,
2/ wykonanie nasadzeń zieleni niskiej oraz drzew,
3/ wykonanie placu zabaw wraz z nawierzchnią,
4/ Wykonanie pełnego oświetlenia terenu, poprowadzenie linii kablowych, badania i pomiary, zabezpieczenie sieci.

Głosować można na stronie: https://gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome.

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content