13 X 2024 – wybory do Rady Dzielnicy Śródmieście

13 października w Gdańsku wybieramy radnych w dzielnicach, w których na co dzień mieszkamy lub jesteśmy zameldowani. Mieszkańcy ulic: 3 Maja, Biskupia, Górka, Kaznodziejska, Menonitów, Na Stoku, Rogaczewskiego, Salwator, Spadzista i Zaroślak, głosują w Szkole Podstawowej nr 21.

W Dzielnicy Śródmieście będziemy wybierać 21 radnych z 35 zgłoszonych kandydatów. Wśród nich są dwie osoby mieszkające na Biskupiej Górce, konkretnie na Zaroślaku – Sylwia Dobrowolska i Aleksandra Stankevic-Diakun. Jeżeli mieszkańcy Biskupiej Górki chcą mieć swoje reprezentantki w Radzie Dzielnicy, powinni gremialnie pójść do wyborów.

Do zadań Rady Dzielnicy należy m.in. wybór, planowanie i ocena realizacji zadań dotyczących bezpośrednio obszaru dzielnicy, działanie na rzecz rozwoju samorządności społeczności lokalnych, wnioskowanie do Rady Miasta, Prezydenta Miasta i miejskich jednostek organizacyjnych w sprawach istotnych dla mieszkańców dzielnicy, współdziałanie z organami Miasta, szkołami i placówkami oświatowymi, placówkami kultury, placówkami służby zdrowia, stowarzyszeniami, fundacjami, instytucjami, organizacjami społecznymi i innymi organizacjami mieszkańców zainteresowanych rozwiązywaniem spraw związanych z ich miejscem zamieszkania.

Kandydatki do Rady Dzielnicy z Biskupiej Górki:

Sylwia Dobrowolska – nr 6 na liście

Aktywna Radna Dzielnicy Śródmieście minionej kadencji, wielokrotnie składała wnioski do budżetu Rady Dzielnicy pozyskując środki dla Biskupiej Górki. Wieloletnia mieszkanka Zaroślaka.

 

Aleksandra Stankevic-Diakun – nr 31 na liście

Ze Śródmieściem Gdańska jestem zawiązana od 1994 r.
Jest to miejsce, w którym jestem codziennie, ponieważ tu mieszkam i pracuję.
To tutaj, na gdańskiej ASP ukończyłam studia na wydziale Architektury i Wzornictwa.
Mój syn jest absolwentem Szkoły Muzycznej na Gnilnej.
Od 2007 r. prowadzę działalność gospodarczą. Od kilkunastu lat moja pracownia projektowa mieści się w sercu Głównego Miasta.
Mieszkam na Zaroślaku od 2005 r., ale wielu moich znajomych i przyjaciół pochodzi z innych części Śródmieścia. Dzięki temu dostrzegam, jak różnorodne i złożone są potrzeby mieszkańców z poszczególnych rejonów naszej dzielnicy. Widzę też, które zagadnienia są dla wszystkich pokrewne i nierozwiązane od lat. Na tym chciałabym skupić moje działania społeczne w ramach Rady Dzielnicy.
Miasto się rozwija, prowadzone są nowe inwestycje, co jest wspaniałe i warte pochwały.
Natomiast zmiany te powinny iść w parze z kluczowymi potrzebami stałych mieszkańców. Nowe
inwestycje oraz decyzje urzędników (a także ich brak), nie mogą pogarszać naszych warunków życia i pracy, wpływać niekorzystnie na rozwój naszych dzieci.
Moimi priorytetami są:
 Walka z hałasem, w szczególności komunikacyjnym,
 Dbałość o czystość, w tym rozwiązanie kwestii sprzątania, koszy i wiat śmietnikowych,
 Poprawa bezpieczeństwa osiedli (monitoring wizyjny i patrole),
 Ład przestrzenny, zieleń i rekreacja,
 Polepszenie komunikacji i współpracy z Radą Miasta, Biurem Rozwoju Gdańska oraz UM,
 Współpraca z radnymi dzielnic sąsiadujących, którzy borykają się z bliźniaczymi
problemami, dla wypracowania wspólnego komunikatu i rozszerzenia skali wpływu na
rządzących.
Aby się coś zmieniło, trzeba coś zmienić. Działając wspólnie, możemy to zrobić skutecznie.

 

W wyborach do rad dzielnic wyborcy mogą głosować jedynie w miejscu, w którym są zameldowani lub jeśli znajdują się w spisie wyborców miasta Gdańska. Nie ma możliwości, jak jest to np. przy wyborach prezydenta RP, by dopisać się do spisu wyborców tylko na to jedno głosowanie. By obywatel Unii Europejskiej, mieszkający w Gdańsku, mógł zagłosować – musi być wpisany na swój wniosek do Centralnego Rejestru Wyborców. Nie ma znaczenia, czy jest zameldowany w naszym mieście – obywatel UE, który jest zameldowany, ale nie wpisał się do rejestru wyborców, nie zagłosuje. Należy dopełnić formalności do piątku, 11 października.

Szczegółowe informacje na temat wyborów znaj­dziemy na stronie bip.gdansk.pl/wybory. Całą dobę informacji udziela także Gdańskie Centrum Kontak­tu pod numerem telefonu 58 52 44 500.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content