Co zrobić za 60 tysięcy na Biskupiej Górce?

31 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie na temat budżetu obywatelskiego w Dzielnicy Śródmieście. Biskupia Górka to część Śródmieścia, a więc też mamy szansę na zrealizowanie naszych pomysłów.


To sami mieszkańcy i mieszkanki muszą je zgłosić wypełniając odpowiedni wniosek, a potem zmobilizować sporą grupę osób, by na niego zagłosowały.
Koszt projektów nie powinien przekraczać 50 tysięcy złotych i 10 tysięcy złotych dla projektów małych.
Warto się zastanowić co przydałoby się zrobić w ramach tych kwot na Biskupiej Górce – może piękny skwer, wybieg dla psów, może siłownię na świeżym powietrzu, postawić lampy, wyremontować chodnik czy zorganizować zajęcia dla młodzieży albo seniorów, a może jeszcze coś zupełnie innego?
Wypełnienie wniosku nie jest zbyt skomplikowane, w przypadku problemów pomoc będzie można uzyskać na spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym 11 lutego w lokalu Stowarzyszenia Waga, ul. Biskupia 35/1, początek o godz. 18.00.
Wcześniej można przyjść do tego lokalu, by uzyskać więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego w Śródmieściu w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 16-18.00 – dyżurowała będzie radna Dzielnicy Śródmieście Krystyna Ejsmont.

Informacje: http://www.gdansksrodmiescie.pl/aktualnosci/budzet-obywatelski/
i na Facebooku: https://www.facebook.com/radadzielnicysrodmiescie?ref=nf51ke

Skip to content