Docelowa organizacja ruchu w rejonie Forum Gdańsk

2 czerwca (sobota) 2018 r. o godz. 6.00 wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu wokół nowo otwartego Forum Gdańsk.

Od tego dnia kierowcy będą mogli pojechać ulicą Nowe Podwale Grodzkie, w której ciągu znajduje tunel pod Forum Gdańsk. Autobusy pojadą zaś nowym buspasem, wytyczonym na ulicach Wały Piastowskie oraz Podwale Grodzkie.

W ramach nowego układu drogowego i zmienionej organizacji ruchu wokół Forum Gdańsk kierowcy będą mogli korzystać z nowego ciągu komunikacyjnego jakim jest ul. Nowe Podwale Grodzkie. Połączenie z ul. Podwale Grodzkie w rejonie Dworca PKP Gdańsk Główny umożliwia wjazd w ul. Nowe Podwale Grodzkie wyłącznie pojazdom skręcającym w prawo z kierunku Wrzeszcza. Wyjazd z Nowego Podwala Grodzkiego będzie natomiast możliwy we wszystkich relacjach ze skrzyżowania, gdzie ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną. W przypadku połączenia Nowego Podwala Grodzkiego z ciągiem głównym w rejonie skrzyżowania ul. Okopowej z ul. Toruńską wjazd w Nowe Podwale Grodzkie oraz wyjazd z tej ulicy będą możliwe we wszystkich relacjach. Jednak ze względu na trwające prace związane z przebudową wiaduktu Biskupia Górka zmiany organizacji ruchu na tym obszarze będą miały charakter dynamiczny i z tego względu prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na oznakowanie i informacje drogowe, dotyczące aktualnej organizacji ruchu w tej lokalizacji.

2 czerwca istotne zmiany nastąpią na odcinku Podwala Grodzkiego, czyli dawnego przebiegu tej ulicy, łączącego ul. Podwale Grodzkie z ul. Hucisko. Od tego dnia odcinek ten będzie jednokierunkowy w relacji od ul. Nowe Podwale Grodzkie do ul. Hucisko. Na skrzyżowaniu ulic Hucisko – Podwale Grodzkie – Targ Rakowy uruchomiana została już sygnalizacja świetlna.

Wspomniane zmiany nie są jedynymi, jakie zaszły w docelowej organizacji ruchu w rejonie Forum Gdańsk. Od 2 czerwca wzdłuż ulic: Wały Piastowskie, Podwale Grodzkie, Wały Jagiellońskie (na wysokości ul. Bastion Św. Elżbiety) w kierunku Oruni funkcjonować będzie nowy buspas. Korzystać z niego będą mogły nie tylko autobusy, ale również taksówki, pojazdy służb ratowniczych i miejskich oraz motocykle. Pozostałe pojazdy będą mogły poruszać się dwoma pasami. W rejonie skrzyżowań i zjazdów, kierowcy którzy będą chcieli skręcić w prawo również będą mogli skorzystać z buspasa.

mat. prasowe GZDiZ

fot. redakcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content