Punkt widokowy i odsłonięcie rzeźby Neptuna na Biskupiej Górce już w 2013 roku?

18 grudnia 2012 r. przedstawiciele  Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku i Przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowego „Zieleń” byli na Biskupiej Górce by ocenić możliwości przycięcia rosnących tu drzew w taki sposób, by można było podziwiać stąd panoramę na Gdańską Starówkę przez cały rok.

Wskazane przez przedstawicielkę Stowarzyszenia Waga (radna Dzielnicy Śródmieście)  miejsce (na zdjęciu), zostało wstępnie zaakceptowane, chociaż będzie to wiązało się z koniecznością umocnienia w tym miejscu stoku.

Przycięcie drzew to pierwszy krok do utworzenia w tym miejscu platformy widokowej z ławeczkami i oświetleniem, co mogłoby zachęcić wiele osób do spacerów na Biskupią Górkę.

Pan Jerzy Burdyński z ZDiZ (na zdjęciu po prawej) zbadał także możliwości odsłonięcia rzeźby Neptuna znajdującego się na szczycie gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji na Biskupiej Górce. Wstępnie zadeklarował tylko usuniecie najbliżej rosnącego drzewa, którego gałęzie napierają na rzeźbę. Na informację kiedy będzie można zobaczyć naszego Neptuna np. z ul. 3 Maja czy Okopowej będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

39ke                          

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content