Wiadukt Biskupia Górka

Budujemy wiadukt dla nas i następnych pokoleń mówił prezydent Adamowicz podczas podpisania umowy z wykonawcą Wiaduktu Biskupia Góra. Umowę podpisali w imieniu wykonawcy Budimex S.A. Dyrektor Rejonu Jakub Jerzy Długoszek oraz Włodzimierz Bartosiewicz dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

– Codziennie przez węzeł na Biskupiej Górce przejeżdża około 50 tys. aut. Korzystają z niego nie tylko gdańszczanie ale i mieszkańcy okolicznych gmin. Dzięki budowie wiaduktu zwiększymy przejezdność i komfort użytkowania dróg. W ramach inwestycji pojawią się również miejsca parkingowe przy urzędach. Wierzę, że  wiadukt będzie służył kolejne pięćdziesiąt i więcej lat następnym pokoleniom – mówił prezydent Paweł Adamowicz.

Wykonawca inwestycji  wybrany został na drodze przetargu, który ma formę ograniczoną. W pierwszej części postępowania udział wzięło 11 firm, do kolejnego etapu postępowania zakwalifikowało się 5 wykonawców. Ostatecznie w wyznaczonym terminie swoje oferty złożyło trzech wykonawców, z których najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex S.A., która za realizację zadania zaproponował kwotę 143,6 mln zł.
– Wybudujemy wiadukt tak szybko, jak jest to możliwe. Dołożymy wszelkich starań, by inwestycje prowadzić w sposób sprawny, tak by nie utrudniać codziennego życia użytkowników dróg. Na budowie pojawią się najlepsi specjaliści od budowy mostów i dróg na północy Polski – zapewnia Jakub Długoszek dyrektor regionu Budimex S.A.

Przypomnijmy w ramach inwestycji istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha, powstanie też nowy układ drogowy do obsługi komunikacyjnej rejonu od ulicy 3 Maja do ulicy Augustyńskiego. Równocześnie budowany będzie parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

– Przed nami przynajmniej półtorej roku prac na budowie wiaduktu Biskupia Górka, a pamiętać trzeba, że nie jest to jedyna inwestycja realizowana przez nas w tej dzielnicy. Biskupią Górkę czeka sporo zmian w najbliższych miesiącach i latach  – podkreśla Włodzimierz Bartosiewicz dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Realizacja inwestycji zakończy się w drugiej połowie 2019 roku, a jej koszt to ponad 143 mln zł. Miasto Gdańsk na przebudowę wiaduktu otrzymało dofinansowanie w wysokości ok. 113,9 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jednostką realizującą projekt jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Więcej informacji na temat inwestycji:

http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=874

 

mat. prasowe UMG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content