Warsztaty rewitalizacyjne

4 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej 21 odbyły się warsztaty dotyczące rewitalizacji Biskupiej Górki i Starego Chełmu.

Po prezentacji na temat Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Miasta Gdańska oraz przedstawieniu przez pracowników Referatu Rewitalizacji informacji o dotychczasowych pracach, uczestnicy warsztatów przystąpili do dyskusji na temat najważniejszych  potrzeb z zakresu działań rewitalizacyjnych.

Podzieleni na trzy grupy, mieszkańcy zaznaczali swoje propozycje na mapach a później prezentowali je wszystkim.  Zespołom trudno było ograniczyć się tylko do  spraw najważniejszych i mapy szybko zapełniły się kolorowymi znaczkami z opisem wskazywanych potrzeb, a wśród nich znalazły się m.in. problem samochodów parkujących na chodnikach, braku oświetlenia ulic, braku zadbanych terenów rekreacyjnych, konieczność zwiększenia ilości pieszych szlaków komunikacyjnych, utworzenia ścieżki rowerowej, zagospodarowanie zabytkowych obiektów fortyfikacyjnych, przejęcia od KWP obiektu dawnego Schroniska Młodzieżowego czy budowy Domu Sąsiedzkiego, w którym można by oprócz kulturalnej rozrywki, także  uzyskać  pomoc czy opiekę.

ke

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content