Dotacje na inicjatywy młodzieży

Stowarzyszenie Morena zaprasza grupy młodych gdańszczan do składania wniosków do Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego, który w 2016 roku finansuje Miasto Gdańsk. Projekty zostaną dofinansowane mikro-grantem w wysokości do 500 zł. Termin składania wniosków: 29 kwietnia 2016 r.
Głównym celem Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego jest umożliwienie młodym ludziom realizacji ich pomysłów na inicjatywy skierowane do lokalnej społeczności. Fundusz powstał z myślą o młodych ludziach, którzy chcą działać i realizować swoje pomysły. Tworząc jego koncepcję wyszliśmy z założenia, że młodzież nie tylko dostrzega problemy swojego lokalnego środowiska i rówieśników, lecz także ma wartościowe pomysły, jak je rozwiązywać.

Stowarzyszenie Morena zachęcając młodych ludzi do realizacji ich pomysłów chce umożliwić im rozwój ich pasji i zainteresowań oraz nabycie szeregu kompetencji społecznych i indywidualnych. Z drugiej strony zależy nam na budowaniu w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za ich najbliższe otoczenie.

Tegoroczna edycja to konkurs dla gdańskich 4-osobowych grup:
– uczniów z gimnazjum/szkoły średniej,
– młodzieży działających w/przy organizacji pozarządowej.

Kwota grantu w wysokości do 500 złotych.

Termin składania wniosków: 29 kwietnia 2016 r. Termin realizacji działań: 10 maj – 20 grudnia 2016 r.

Szczegóły oraz wniosek o dofinansowanie znajdują się na stronie www.gfm.morena.org.pl

Działanie jest finansowane ze środków Urzędu Miasta Gdańska w ramach projektu Gdańskie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych – Gdański Fundusz Młodzieżowy prowadzonego przez Stowarzyszenie Morena.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres:
sk@morena.org.pl lub gfm@morena.org.pl

Stowarzyszenie Morena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content