Festiwal NARRACJE na Biskupiej Górce

21 i 22 października 2016 r.  na Biskupiej Górce odbędzie się festiwal artystycznych instalacji wizualnych NARRACJE 2016. To będzie już ósma edycja tego festiwalu, jego kuratorem będzie Stach Szabłowski, który tak mówi o swojej wizji: “ukryta dzielnica ukazuje się i opowiada sama siebie”,a zaproszeni do realizacji artyści „mają być rodzajem medium”.

Przedstawiciele organizatora tego wydarzenia, Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, razem kuratorem zaczęli przygotowania od zwiedzania Biskupiej Górki z lokalnym przewodnikiem Rysiem Kopittke i fotografikiem, miłośnikiem Biskupiej Górki, Wojtkiem Ostrowskim. Doszło też już  do spotkań z działającymi na tym terenie organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem WAGA i „Fundacją Życie i Pasja” oraz do odwiedzin w Szkole Podstawowej nr 21 i Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Wkrótce do zgłaszania swoich pomysłów na instalacje zaproszeni zostaną artyści, a my dla mieszkańców Biskupiej Górki mamy informację,  że organizatorzy planują  także włączyć do tych działań osoby chętne  spośród tu mieszkających. Jaką to będzie miało formę, tego zapewne niebawem się dowiemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

ke, fot. Krystyna Ejsmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content