Uroczystość 96 Urodzin Brunona Zwarry

Brunon Zwarra

Od Wybego do Zwarry – 96 urodziny Brunona Zwarry na Biskupiej Górce

18 października 2015 r. gdański literat Brunon Zwarra obchodzi 96 rocznicę urodzin. Tak jak w roku ubiegłym Stowarzyszenie WAGA zaprasza gdańszczan i gdańszczanki na uroczystość urodzin autora m.in. Wspomnień gdańskiego bówki do lokalu przy ul. Biskupiej 4.

W trakcie wieczoru odbędzie się wernisaż fotografii przygotowanych do kalendarza na 2016 r. oraz powstałych w trakcie sesji zdjęciowej.

Bohaterami kalendarza są postaci związane z Biskupią Górką: Adam Wybe, Nataniel Mateusz Wolf, Klara Stryowska-Baedeker, Wilhelm Stryowski, Adolf Skokowski i Brunon Zwarra. Wcielili się w nie mieszkańcy i mieszkanki Biskupiej Górki oraz osoby zafascynowane tym miejscem.

W czasie spotkania, w konkursie, będzie można wygrać unikatowy kalendarz, a dodatkowo zrobić sobie zdjęcie w standach przedstawiających Nataniela Mateusza Wolfa i Klarę Baedeker-Stryowską. Kim były te osoby? Tego też będzie można dowiedzieć się w trakcie urodzinowego wieczoru.

Prezentem urodzinowym dla Brunona Zwarry i jego gości będzie występ zespołu muzycznego “Remont Pomp”. Potem wszyscy zostaną zaproszeni na urodzinowy tort z cukierni “Płończak” znajdującej się na Biskupiej Górce i poczęstunek przygotowany przez osoby związane z tutejszym Domem Sąsiedzkim.

Podobnie, jak rok temu, goście będą mogli w okolicznościowych kartkach przekazać życzenia urodzinowe Jubilatowi, który ze względu na stan zdrowia prawdopodobnie nie pojawi się na uroczystości.

Spotkajmy się 18 października o godz. 18.00 przy ul. Biskupiej 4 i uczcijmy wspólnie urodziny Brunona Zwarry, zasłużonego gdańskiego pisarza i wybitnego człowieka.

Miejsce i czas: ul. Biskupia 4, niedziela 18 października 2015 r., godz. 18.00

Projekt “Od Wybego do Zwarry” jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska

Organizator: Stowarzyszenie WAGA
Partner: Fundacja Rodzinny Gdansk
Patronat medialny: 
www.biskupiagorka.pl

Autorką projektu graficznego kalendarza i plakatów jest Natalia Ostrowska, zdjęcia do kalendarza wykonał Wojtek Ostrowski.

Więcej o projekcie: https://www.facebook.com/events/911754048889827/

okładka kalendarza

 

 

 

 

 

ke

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content