22 sierpnia – otwarcie tarasu widokowego

W tę sobotę, 22 sierpnia, ok. godz. 12.15 nastąpi uroczyste otwarcie tarasu widokowego, który Korporacja DORACO utworzyła na dachu swojego zaplecza budowlanego znajdującego się przy ul. Na Stoku 46.

Korporacja w ten sposób stara się zrekompensować turystom i mieszkańcom zajęcie na ponad dwa lata placu, który wcześniej był jednym z dwóch dostępnych punktów widokowych Biskupiej Górki.  Było to także miejsce spotkań mieszkańców oraz teren, gdzie odbywały się festyny.

Wstęp na platformę będzie bezpłatny, ale ograniczony przepisami – podajemy wybrane informacje z przesłanego nam regulaminu:
1. Na Tarasie Widokowym Goście mogą przebywać w dniach i godzinach pracy biura budowy tj. pn.-pt. w godz. 8:00-15:00. Można wejść na taras także w innym czasie, wystarczy zatelefonować pod nr 664 422 71 i umówić się.
2. Goście, po okazaniu dokumentu tożsamości mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego wypożyczenia lunety widokowej u pracownika DORACO.
3. Jednorazowo na tarasie może przebywać max. 15 osób.
4. Maksymalny czas jednorazowego pobytu osoby lub grupy osób na tarasie wynosi 1 godzinę.
5. Na Tarasie Widokowym obowiązuje zakaz:
a) wstępu osób pod wpływem alkoholu oraz wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych i substancji odurzających,
b) wstępu zwierząt
c) palenia papierosów, cygar, fajek, e-papierosów itp.,
d) wnoszenia substancji łatwopalnych,
e) wychylania się, rzucania jakichkolwiek przedmiotów, zaśmiecania tarasu i okolicy,
f) uszkadzania elementów konstrukcji tarasu widokowego i jego wyposażenia, niszczenia sprzętu,
g) biegania, prowadzenia zabaw ruchowych,
6. Osoby niepełnoletnie mogą wejść na taras widokowy tylko pod opieką dorosłych, którzy odpowiadają za ich bezpieczeństwo.
7. Niewskazane jest wchodzenie na taras osobom cierpiącym na lęk wysokości, z wadami serca, dysfunkcjami narządów ruchu lub innymi schorzeniami, które mogą być przyczyną wypadku.
8. Grupy zorganizowane muszą mieć co najmniej jednego opiekuna, odpowiedzialnego za swoich podopiecznych przez cały czas przebywania na terenie obiektu.
9. Opiekun grupy ponosi pełną odpowiedzialność za skutki zachowania uczestników grupy, co poświadcza na liście gości.
10. Za wszelkie uszkodzenia mienia pełną odpowiedzialność materialną ponosi osoba, która wyrządziła szkodę lub jej prawni opiekunowie, zaś w przypadku wypożyczonego sprzętu odpowiedzialność ponosi osoba wypożyczająca sprzęt.
11. Korporacja Budowlana DORACO nie odpowiada za skutki wynikające z nieprawidłowego korzystania z tarasu oraz nieprzestrzegania “Regulaminu korzystania z Tarasu Widokowego” i ogólnych zasad BHP przez osoby zwiedzające.
12. Każda osoba przed wejściem na teren tarasu widokowego jest zobowiązana do zapoznania się z treścią regulaminu.

Otwarcia tarasu widokowego dokona lokalny przewodnik Ryś Kopittke w czasie swojego oprowadzania po Biskupiej Górce.  Wycieczka wyrusza o godz. 12.00 spod kościoła pomennonickiego.

Wszystkie wycieczki oprowadzane w ramach projektu  Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górce mają zapewniony wstęp na taras niezależnie od dnia tygodnia i godziny.

ke

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content