Zaproszenie na wernisaż 12 października, godz.18.00

Stowarzyszenie WAGA serdecznie zaprasza w piątek 12 października o godz. 18.00 do lokalu przy ul. Biskupiej 35/1 (Fryzjer) na wernisaż wystawy „Poczta z Widokiem na Biskupią Górkę”.

Na wystawie zaprezentujemy zdjęcia zakamarków Biskupiej Górki, autorstwa Wojtka Ostrowskiego, które stały się tematem limitowanej serii widokówek, wydanych w trakcie projektu „Poczta w Widokiem na Biskupią Górkę” .

Unikatowa seria pocztówek ze zdjęciami Biskupiej Górki została wysłana w różne zakątki Polski i świata. W zamian

otrzymaliśmy/otrzymałyśmy wiele widokówek – wszystkie będzie można poczytać i pooglądać na wystawie już od 12 października – mówi Elżbieta Jachlewska, koordynatorka projektu “Poczta z widokiem na Biskupią Górkę”.

Podczas wernisażu przyznamy nagrody autorom i autorkom najoryginalniejszych pocztówek, które nadeszły na nasz apel powrotu do tradycyjnej, odręcznej formy korespondencji.

Mamy nadzieję, że nasz projekt „Poczta z Widokiem na Biskupią Górę”, choć trochę przyczynił się do przypomnienia radości z pisania i otrzymywania tradycyjnych pocztówek – wyjaśnia Elżbieta Jachlewska.

Wojtek Ostrowski: filmowiec, podróżnik, fotograf.

Uczestniczył z kamerą w wyprawach na Spitsbergen, Ziemię Franciszka Józefa oraz Wyspy Sołowieckie,. Towarzyszył z kamerą polskim zdobywcom Bieguna Północnego i trzykrotnie Markowi Kamińskiemu w wyprawach na Antarktydę. Wówczas powstały takie filmy dokumentalne jak „Dwa bieguny w jednym roku”.

W wolnych chwilach od spektakularnych wypraw na biegun przemierza Biskupia Górkę penetrując jej przestrzenie wykonując przy tym magiczne zdjęcia, zdjęcia które stały się inspiracją do napisania projektu „Poczta z widokiem na Biskupią Górkę”.

Wystawę będzie można oglądać do 10 listopada 2012 r. w godzinach:

pn.-pt. 16.00 – 19.00, sob. – niedz. 15.00 – 18.00.

 

Organizator: Stowarzyszenie WAGA

Partnerzy: Gdańska Wyższa szkoła Humanistyczna, Mericurius

Partnerzy medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, trójmiasto.pl

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Gdańsk

Skip to content