Budżet Obywatelski Gdańska 2014

Do Budżetu Obywatelskiego Gdańska 2014 zostało zgłoszonych 5 projektów dotyczących Biskupiej Górki. Od ilości oddanych na nie głosów zależy czy zostaną zrealizowane.

Głosowanie potrwa od 10 do 23 lutego i będzie odbywało się drogą elektroniczną z dowolnego miejsca/urządzenia z dostępem do Internetu poprzez stronę https://budzet-obywatelski-2014-gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome. Można też zagłosować w wyznaczonych Punktach Konsultacyjnych, w Śródmieściu to:

1/ Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12
pn., wt., czw. 8:00-16:00, śr. 8:00-17:00, pt. 8:00-15:00.

2/ Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, ul. Seredyńskiego 1A,
wt., śr., czw. 14:00-18:30, niedz. 10:00-15:00.

Na projekty dotyczące Biskupiej Górki można głosować we wszystkich okręgach.

Uprawnione do głosowania są osoby, które do dnia 4 listopada 2013 r. były zameldowane na pobyt stały lub czasowy w Gdańsku lub były wpisane do gdańskiego rejestru wyborców i ukończyły 16 lat.

Można zagłosować na maksymalnie 5 projektów (po jednym głosie na projekt).

Projekty dotyczące Biskupiej Górki (Drugi Okręg Konsultacyjny –  Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice):

Nr 7
Modernizacja drogi dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdańsku, ul. Na Stoku 43.
Obecnie istniejący dojazd od strony ul. Salwator jest zbyt wąski i stanowi poważne utrudnienie w dotarciu do budynku szkoły służbom ratowniczym.
Koszt : 150 500 zł

Nr 19
Naprawa nawierzchni placu wokół budynku Szkoły Podstawowej Nr 21 w Gdańsku, ul. Na Stoku 43.
Z uwagi na duże i stale postępujące zniszczenie nawierzchni placu wokół szkoły konieczna jest wymiana starych i zniszczonych płyt chodnikowych na nową kostkę brukową z wydzieleniem miejsc parkingowych. Działanie takie poprawi komunikację pieszą w obrębie szkoły, przy jednoczesnym podniesieniu stanu bezpieczeństwa dzieci i osób dorosłych, a także pozytywnie wpłynie na estetykę okolicy.
Koszt: 135 000 zł

Nr 27
Budowa sali gimnastycznej-namiotu przy Szkole Podstawowej nr 21 w Gdańsku, ul. Na Stoku 43 .
Z uwagi na to, że SP 21 w Gdańsku nie posiada sali gimnastycznej, a uczniowie nie mogą w optymalnych warunkach uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego należy postawić przy szkole salę pod namiotem. Oszczędności wynikające z tego rodzaju inwestycji mają nie tylko finansowy charakter. Zapewniają również w krótkim czasie osiągnięcie właściwych warunków do realizacji zajęć wychowania fizycznego, jak również szerzenia kultury fizycznej wśród wszystkich mieszkańców Biskupiej Górki.
Koszt: 350 000 zł

Nr 30
Opracowanie dokumentacji montażu latarni na nieoświetlonym fragmencie ul. Biskupiej oraz na trakcie wzdłuż kanału Raduni (odcinek od skrzyżowania z ul. Zaroślak do miejsca, w którym Kanał wpływa pod ziemię).
Okrojone środki sprawiły, że wcześniej ten obszar został tylko częściowo oświetlony. Dokończenie zwiększy bezpieczeństwo, wpłynie korzystnie na estetykę tych urokliwych miejsc i poprawi jakość życia mieszkańców. Przysłuży się także niezmotoryzowanym gdańszczanom, którzy z południowych dzielnic docierają do miasta wzdłuż kanału Raduni, kolejnych zachęci do wyboru najprzyjemniejszej drogi prowadzącej do centrum – bez samochodów tuż obok, pośród zieleni, ze wspaniałym widokiem. Doświetlenie ul. Biskupiej ułatwi studentom GWSH dotarcie na uczelnię po zmroku i zachęci innych do spaceru po okolicy.
Koszt: 40 000 zł

Nr 36
Modernizacja obiektu sportowego przy ul. Zielonogórskiej 4 – przystosowanie terenu do rozgrywania futbolu amerykańskiego, ultimate frisbee i lacrosse.
Pozwoli to na rozwój istniejących drużyn, zawiązanie nowych, propagowanie zdrowego trybu życia wśród społeczności lokalnej, młodzieży oraz wszystkich mieszkańców Gdańska aktywnie spędzających czas wolny. Zrealizowanie zadania wpłynie korzystnie na integrację społeczną i pokoleniową, pozwoli propagować kulturę fizyczną i zdrowy tryb życia, a także będzie zapobiegać patologiom wśród lokalnej młodzieży.
Koszt: 400 000 zł

Więcej informacjo o Budżecie Obywatelskim Gdańska 2014: http://www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content