Umowa na przebudowę ul. Górka

W najbliższym czasie ruszą prace na ul. Górka. 8 lutego odpisano umowę na realizację zadania, które jest elementem Programu Rewitalizacji. Metamorfoza tej ulicy zakończy się w grudniu 2022 r.

– Właśnie podpisaliśmy umowę na kolejne ważne zadanie Programu Rewitalizacji. Dzięki przebudowie, którą nadzorować będzie nasza jednostka, ulica Górka odzyska historyczny charakter – wyjaśnia Karol Kalinowski, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Ulica będzie miała nawierzchnię z kostki kamiennej. Ponadto przebudowane zostaną chodniki, pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki. Ważnym elementem inwestycji będzie przebudowa sieci gazowej, współfinansowana przez PSG Sp. z o.o oraz przebudowa sieci wodociągowej, która będzie koordynowana przez przedstawicieli spółki GIWK.

W zakresie inwestycji znalazły się również prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej, monitoringu i montaż elementów małej architektury. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp.z.o.o. Koszt prac wyniesie ok. 2,8 mln złotych. Koniec prac przewidziano w grudniu 2022r.

Zadanie to jest elementem realizowanego obecnie projektu rewitalizacji w Gdańsku dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którym objęte zostały cztery obszary w Gdańsku. W ramach projektu rewitalizacji Biskupiej Górki planowana jest również przebudowa układu drogowego ulice Biskupia, Na Stoku, Salwator, zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Biskupiej tzw. Plac pod Neptunem oraz remonty budynków mieszkalnych.

Program koordynuje Biuro Rozwoju Gdańska, które w ramach działań inwestycyjnych współpracuje z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska, Gdańskimi Nieruchomościami oraz Wspólnotami Mieszkaniowymi.

materiały pras. DRMG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content