SKM Gdańsk-Biskupia Górka

Już tylko do 19 kwietnia br. zbieramy podpisy pod pismem do PKP SKM Trójmiasto z propozycją, by powstający u podnóża Biskupiej Gorki przystanek SKM nosił nazwę „Gdańsk-Biskupia Górka”, a nie „Gdańsk Śródmieście”, czy „Gdańsk Centrum” jak jest to planowane.


Prosimy osoby, które zbierają podpisy o dostarczenie list do Stowarzyszenia WAGA, a tych wszystkich którzy chcieliby jeszcze podpisać się pod tą inicjatywą zapraszamy  do lokalu WAGI przy ul. Biskupiej 35/1 w poniedziałki, środy , piątki w godz. 16.00-18.00.

Treść listu:

PKP Szybka Kolej Miejska

Trójmiasto Sp. z o.o.

81-002 Gdynia, ul. Morska 350 A


My, mieszkańcy i mieszkanki Biskupiej Górki oraz osoby doceniające znaczenie dla Gdańska tego rejonu, zwracamy się z prośbą o nadanie nazwy “Gdańsk-Biskupia Górka” powstającemu tu przystankowi Szybkiej Kolei Miejskiej.
Jest to dla nas kwestia niezwykle istotna przede wszystkim ze względu na specyfikę tej części miasta. Dzisiejsza Biskupia Górka nosi niestety piętno miejsca mało znanego, zapomnianego, zatem przystanek kolejki o nazwie “Gdańsk-Biskupia Górka” w naturalny sposób przywracałby to zabytkowe i piękne osiedle pamięci gdańszczan, a także uobecniał je w świadomości turystów i innych osób odwiedzających nasze miasto. Przy tym byłoby to nawiązanie do istniejącego tu jeszcze do lat sześćdziesiątych przystanku kolejowego o tej nazwie.
Liczymy na przychylność wobec niniejszej propozycji.

ke

Skip to content