Prezydent Gdańska na Biskupiej Górce

Wizyta prezydent Gdańska na Biskupiej Górce 26 października br. była częścią spaceru po Śródmieściu Gdańska, w którym uczestniczyli także dyrektorzy wydziałów Urzędu Miejskiego, miejskich jednostek i spółek oraz  radni dzielnicy, z mieszkającą na Biskupiej Górce Magdaleną Kamrowską, i radni miejscy, a wśród nich Przemysław Majewski, mieszkaniec Zaroślaka.

Poruszono następujące tematy dotyczące Biskupiej Górki:

1/  Zbyt małe wiaty śmietnikowe. Na spacerze padła deklaracja, że Miasto rozbuduje istniejące wiaty na całym osiedlu biskupiej Górki w ramach trwającej rewitalizacji. W pierwszej połowie 2022 r. powinny ruszyć zaplanowane w ramach rewitalizacji w tej części miasta prace budowlane. W ich ramach pojawią się właśnie nowe wiaty – ich ostateczna wielkość i kształt mogą być jednak uzależnione od decyzji Pomorskiego Konserwatora Zabytków.

2/ Niedostateczne zabezpieczanie kamienic, z których wykwaterowano lokatorów. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz zaproponowała, że wystąpi do komendanta policji o częstsze patrole policji w tej okolicy.

3/ Nocne hałasy z Forum Gdańsk. Ustalono, że Miasto wystosuje pismo w tej sprawie do zarządu centrum handlowego. Zaproponowano też zorganizowanie spotkania w tej sprawie, przy wsparciu Urzędu Miejskiego, z przedstawicielami Forum i mieszkańcami.

4/ Zaniedbana skarpa przy Rondzie Groddecka. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni planuje w tym miejscu nasadzenia roślin ozdobnych w przyszłym roku.

5/ Wycięcie suchych drzew na skarpie.

Więcej o spacerze po Śródmieściu na www.gdansk.pl.

fot. Magdalena Kamrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content