NR 9 – “Oświetlenie parku na Biskupiej Górce”- BO 2022

Budżet Obywatelski 2022

Od 4 do 18 października będzie trwało głosowanie nad wnioskami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego 2022. Wśród nich jest jeden bezpośrednio dotyczący Biskupiej Górki – projekt dzielnicowy nr 9 “Oświetlenie parku na Biskupiej Górce”.

Piękny park Salwator na Biskupiej Górce wieczorami tonie w ciemnościach z powodu braku oświetlenia, mimo że od dwóch lat stoi w nim dużo ławek, jest siłownia na świeżym powietrzu, stół do pinponga i do gry w szachy. Brak lamp uniemożliwia mieszkańcom korzystanie w pełni z tej przestrzeni, także tym, którzy przechodzą tylko przez park po zmierzchu, a to bardzo popularny skrót.
Oświetlenie parku miało być wykonane w 2017 r., jako część projektu “Biskupia Górka – miejska przestrzeń rekreacyjna”, który wygrał BO 2017, jednak gdy przyszło do jego realizacji w 2019 r., na lampy zabrakło pieniędzy. Odtąd co roku składane są do BO wnioski o sfinansowanie tego oświetlenia. W BO 2020 projekt otrzymał 787 punktów, ale w BO 2021 już 935 i znalazł się na trzeciej pozycji. Wygrana w tym roku jest więc w zasięgu ręki, lecz będzie wymagała dużej mobilizacji.
Pamiętajmy, że na nasz projekt mogą oddać swoje punkty także mieszkańcy innych dzielnic i że głosują też dzieci, niezależnie ile mają lat.
Głosowanie odbywa się tylko poprzez interaktywny formularz na stronie internetowej www.gdansk.pl.
Na projekt dzielnicowy można oddać 5 punktów.
W przypadku braku zameldowania lub wpisu do rejestru wyborców istnieje możliwość zagłosowania również za pomocą Karty Mieszkańca. Dotyczy to osób, które w momencie rozpoczęcia głosowania posiadają aktywny Pakiet Mieszkańca 2021.
Głosować można w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8-12, także Stowarzyszenie Biskupia Górka zaprasza osoby nie mające dostępu do internetu do swojej siedziby przy ul. Biskupiej 4 w dni robocze w godz. 16-19.
Więcej o projekcie: https://gdansk.ardvote.pl/lista-projektow/SRO0693 i o BO 2022  https://www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content