Budżet Obywatelski 2022

W Budżecie Obywatelskim 2022, w wyniku weryfikacji, pozostał tylko jeden projekt dotyczący bezpośrednio Biskupiej Górki – nr 9 “Oświetlenie parku na Biskupiej Górce”. To projekt dzielnicowy, który ma na celu postawienie lamp w parku Salwator. Głosować na niego będzie można w dniach 4-18 października, wyniki zostaną ogłoszone do 25 października. Więcej o projekcie: https://gdansk.ardvote.pl/lista-projektow/SRO0693.
W ubiegłym roku oddano na projekt dotyczący oświetlenia tego terenu 935 punktów, a zwycięski otrzymał ich 1274. Jednak uplasowanie się tego wniosku na trzeciej pozycji pod względem ilości oddanych punktów pozwala mieć nadzieję, że sukces w tym roku jest możliwy, zależy jednak w dużej mierze od aktywności mieszkańców.

Projekty nie zakwalifikowane do głosowania:
1/ “ZIELONA WIZYTÓWKA GDAŃSKA – etap I”. Zakładał utworzenie kompozycji roślinnej na betonowym murze oporowym podtrzymującym skarpę przy budynkach biurowych Na Stoku 48 i 49: https://gdansk.ardvote.pl/lista-projektow/SRO0824.
Powód odrzucenia: Projekt został odrzucony wstępnie, ponieważ zgodnie z opinią Wydziału Geodezji wskazana lokalizacja stanowi własność Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska nie ma prawa do dysponowania tym gruntem.
2/ “Skwer przy ulicy Kolonii Studentów jako początek szlaku turystyczno-edukacyjnego fortyfikacji Biskupiej Górki”. – https://gdansk.ardvote.pl/lista-projektow/MAT0704.
Powód odrzucenia: “Uwarunkowania terenu, tj. obszar wpisany do rejestru zabytków, objęty strefą ochrony archeologicznej w terenie, w którym występują obszary potencjalnych zagrożeń osuwania się mas ziemnych, powodują że zadanie inwestycyjne nie jest możliwe do zrealizowania w ciągu 2 lat ze względu na m.in. uzyskanie wszelkich uzgodnień konserwatorskich, pełnienie nadzoru archeologicznego podczas realizacji oraz wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej. Duże ryzyko wystąpienia w trakcie projektowania dodatkowych prac związanych z umocnieniami i stabilizacją skarp i zboczy” oraz “W trakcie realizacji jest dokumentacja projektowa na budowę ścieżki pieszej w trasie ul. Kolonia Studentów – na odcinku wyznaczonym przez Wnioskodawcę do realizacji oświetlenia.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content