Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z aplikacji

 Wsparcie w Gdańsku

Dzięki tej aplikacji można umówić konsultację z psychologiem lub uzyskać wsparcie specjalistów. A także sprawdzić, gdzie można otrzymać wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym i ich bliskich. Jedną z opcji są również treningi rozpisane na 7 dni, które poprawiają kondycję psychiczną. Dzięki dodanemu w tym roku modułowi można zgłosić nierówne traktowanie lub dyskryminację w swoim otoczeniu. Wsparcie w Gdańsku – jest aplikacją bezpłatną i dostępną zarówno na IOS, jak i Androida.

Aplikacja działa od końca 2019 roku, a do tej pory używa jej 500 użytkowników/czek.

– Niemal każdy z nas ma smartfon, na którym mamy różne aplikacje. Teraz z tej opcji można skorzystać, by znaleźć pomoc. Wystarczy ze sklepu ściągnąć apkę „Wsparcie w Gdańsku”. Jeżeli czujesz, że jesteś niesprawiedliwie traktowany z różnych powodów, możesz dać nam znać właśnie poprzez nią. Wszystkie osoby, które mają problemy, lub też są wrażliwe na ludzką krzywdę czy niebezpieczeństwo mogą za pośrednictwem tej aplikacji zgłosić problem i uzyskać pomoc. Nie bójmy się sięgać po pomoc, ale również pomagać innym – zachęca Monika Chabior, zastępczyni prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

Aplikacja początkowo posiadała moduł Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego, który składa się z bazy wiedzy, czyli wykazu wszystkich placówek wspierających osoby i rodziny osób z kryzysami i zaburzeniami psychicznymi, oraz treningów. Pozwalała również umówić się ze specjalistą zdrowia psychicznego.

Dodatkowy moduł

W tym roku aplikacja została poszerzona o moduł poświęcony Gdańskiemu Centrum Równego Traktowania. Dodatkowy moduł aplikacji zbiera wszystkie usługi w Gdańskim Centrum Równego Traktowania. Pozwala m.in. zgłosić przy pomocy anonimowego formularza sytuację nierównego traktowania lub zaobserwowaną w swoim otoczeniu dyskryminację, zwiększyć wiedzę na temat praw człowieka i równego traktowania przy pomocy quizów i najczęściej zadawanych pytań. Ale przede wszystkim dzięki aplikacji można umówić się na wizytę w GCRT.

Dostępna w kilku językach

Najnowsza wersja aplikacji zyskała przejrzysty wygląd i przyjemny interfejs. W aplikacji zastosowano elementy dostępności cyfrowej, jest ona także w pełni dostępna dla osób polsko -, angielsko- i rosyjskojęzycznych. Jest to bezpłatna aplikacja dostępna zarówno na IOS jak i na Androida. W planach jest poszerzenie oferty wsparcia oferowanego przy pomocy aplikacji.

Aplikacja tworzona jest przez Fundację Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, Punkt Informacyjno-Konsultacyjny i Gdańskie Centrum Równego Traktowania, a dofinansowana jest ze środków Gdańska.

mat. z Referatu Prasowego UMG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content