Biskupia bliżej natury

Stowarzyszenie WAGA zaprasza na wydarzenie ekologiczne „Biskupia bliżej natury” w sobotę 26 września 2020 w godz. 14.00 -18.00 do Domu Sąsiedzkiego przy ul. Biskupiej 4 na Biskupiej Górce.
Prelekcja o owadach, warsztaty budowania domków dla pszczół i zakładania miododajnych ogrodów, a także miodowy poczęstunek przypomną o potrzebie i korzyściach z dbania o naturalny ekosystem pszczół. Jak zadbać o pszczołę w przestrzeni miejskiej? Jak stworzyć domek dla owadów? Jakie rośliny warto mieć w swoich ogródkach, balkonach, aby wspierać pszczoły w produkcji miodu? – na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w sobotę!

Harmonogram wydarzenia:
Godz. 14.00-15.00, ul. Biskupia 4.  Prelekcja – „Owad mały przyjaciel” – uczestnicy prelekcji dowiedzą się o korzyściach płynących z przyjaźni człowieka z owadami i o tym jak im pomóc przetrwać w przestrzeni miejskiej.
Wykład poprowadzi Marta Kistowska, pedagog, animatorka, socjoterapeutka, współpracuje z Fundacją Generacja, inicjatorka ekologicznej świetlicy – przedszkolnego ogródka.

Godz. 15.00-17.00, podwórko za kamienicą przy ul. Biskupiej 4. Warsztaty budowania domków dla owadów, zakładania ogródków z roślinami miododajnymi oraz pszczółkowe warsztaty dla dzieci

Godz. 17.00-18.00, podwórko za kamienicą przy ul. Biskupiej 4 Wspólne świętowanie w miododajnym ogrodzie – poczęstunek składający się głównie z produktów z miodu.

Serdecznie zapraszamy do zdobycia pożytecznej wiedzy i dobrej zabawy! Wstęp bezpłatny.
Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content