Galeria

Galeria

50 lat Szkoly Podstawowej nr 21

Szkoła Podstawowa nr 21 została otwarta 1 września 1964 r. 24 października 2014 r. uroczyście obchodzono jej półwiecze. fot. Krystyna Ejsmont
0

Filmowo na Biskupiej Górce

Biskupia Górka była plenerem wielu polskich filmów. Były to m.in.: "Walet Pikowy" (1960 r.), "Do widzenia do jutra"(1960), "Książę" (1985 r.) "Trzy dni bez wyroku"(1991 r), "Wałęsa.Człowiek z nadziei"(2013 r.) Prosimy o uzupełnianie naszego albumu.

Dom Sąsiedzki na Biskupiej Górce

Dom Sąsiedzki na Biskupiej Górce działa od maja 2015 r. w lokalu przy ul. Biskupiej 4. Dom Sąsiedzki prowadzi Stowarzyszenie WAGA, a jego działalność jest dofinasowywana przez Urząd Miasta Gdańska. Dzięki temu w Domu Sąsiedzkim odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci, kurs j. niemieckiego dla dorosłych, warsztaty dziennikarskie oraz spotyka się regularnie Klub Seniorki i Seniora. Wszyscy chętni mogą grać w tenisa stołowego i w szachy. Jest też niewielka biblioteka z ciekawym zbiorem książek o Gdańsku i miejsce do wygodnego czytania książek dostępnych tylko na miejscu. Zapraszamy do kontaktu: Dom Sąsiedzki na Biskupiej Górce, ul. Biskupia 4, 80-875 Gdańsk. e-mail: domsasidzki.bg@gmail.com koordynatorka: Krystyna Ejsmont tel. 514 452 631
0

Fotomemoria

zdjęcia Biskupiej Górki z portalu Fotomemoria
0
0

Schronisko Młodzieżowe im. Pawła Beneke

Budynek byłego Schroniska Młodzieżowego wraz z przylegającym terenem, na którym znajdują się są Bastiony Zbawiciela, Pośredni i Ostroróg obecnie użytkowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Po wojnie, krótko był w nim dom studencki, w 1951 r. zajęło go Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, potem Komenda Wojewódzka Milicji. Budynek został zbudowały w latach 1938-40 r. z przeznaczeniem na schronisko dla niemieckiej młodzieży. Nadano mu imię Paula Beneke gdańskiego kapra, który zdobył dla miasta „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Wówczas było to największe schronisko młodzieżowe w Europie i prawdopodobnie także na świecie. Projektantem obiektu był Hans Richert, który zadbał, by był to także obiekt piękny, a jego zdobienia podkreślały „odwieczną niemieckość Gdańska”.
0
0

Widokówki z Biskupiej Górki

Seria 10 unikatowych widokówek z Biskupiej Górki ze zdjęciami Wojtka Ostrowskiego wydana w 2012 r. w ramach projektu Stowarzyszenia WAGA "Poczta z widokiem na Biskupią Górkę" .
0
0
0
067.jpg

Plener na Biskupiej Górce

Projekt Stowarzyszenia WAGA, 15 września -11 października 2012 r. fot. K. Ejsmont
0

Debata o Biskupiej Górce - 6.10.2011 r.

Organizatorzy: Stowarzyszenie WAGA i GWSH, fot. M. Ejsmont
 Dariusz Wróblewski - Stowarzyszenie "Nasz Gdańsk"

Poczta z widokiem na Biskupią Górkę

Projekt Stowarzyszenia WAGA, 12 października -10 listopada 2012 r., fot. K. Ejsmont
0

Spotkania u "Fryzjera"

Warsztaty i spotkania w lokalu Stowarzyszenia WAGA, ul. Biskupia 35/1
Spotkanie przedswiąteczne 2012 r.

 

 

 

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci