Spotkanie z Tadeuszem Karmazynem

Stowarzyszenie Biskupia Górka zaprasza  na spotkanie z poetą Tadeuszem Karmazynem  do Domu Sąsiedzkiego przy ul. Biskupiej 4 w dniu 10 maja, poczatek o godz. 18.00.

Tadeusz Karmazyn urodził się w Wilnie, skąd wysiedlony z rodziną zamieszkał w Gdańsku. Ukończył tu szkołę podstawową, ogólniak, politechnikę (inżynier mechanik) oraz roczny kurs podyplomowy wiedzy o teatrze, filmie i TV na Uniwersytecie Gdańskim. Między nauką i pracą śpiewał poezjęna przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku. wraz z kolegami założył Piwnicę Artystyczną Witkacy –(filia klubu Rudy Kot). W 1972 r. otrzymał II nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, nagrywał piosenki dla Polskiego Radia. W 1982 r. w wieku 36 lat wyemigrował z żoną i dwojgiem małych dzieci na Florydę, gdzie mieszka do dziś. Kontynuuje swoją miłość do sztuki poprzez pisanie poetyckich tekstów piosenek i wierszy.

Autor dwóch tomików poezji „Powroty/Returns” i „Apage”.

Tadeusz Karmazyn dzieciństwo i młodośc spędził na Biskupiej Górce, nieraz wraca w swojej twórczości do tamtego okresu. Wieczór będzie też okazją do spotkań z dawnymi sąsiadami i snucia wspomnień.

 

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci